W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w licznych zawodach sportowych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, reprezentując Lubraniec i powiat włocławski. Poniżej przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wydarzeń i osiągnięć sportowych naszych drużyn.
Jesień 2025 – początek rywalizacji
We wrześniu drużyny koszykarskie chłopców i dziewcząt młodszych oraz chłopców starszych brały udział w półfinałach powiatowych. Był to ważny etap przygotowań i sprawdzian umiejętności naszych zawodników.
W październiku do rywalizacji przystąpili piłkarze – zarówno starsi, jak i młodsi. W wyniku zmagań sportowych drużyna chłopców starszych zajęła 3 miejsce w finale powiatowym w piłce nożnej, a drużyna chłopców młodszych również uplasowała się na 3 miejscu w finale powiatowym. To duży sukces, który pokazuje wysoki poziom sportowy naszych uczniów.
Zima 2026 – siatkówka i szkolny turniej piłki nożnej.
W styczniu drużyny siatkarzy młodszych i starszych, zarówno chłopców, jak i dziewcząt, rywalizowały w półfinałach powiatowych. Szczególnie wyróżniła się drużyna chłopców starszych, która zajęła 3 miejsce w finale powiatowym. Dziewczęta zajęły czwarte miejsce.
W grudniu zorganizowaliśmy szkolny turniej piłki nożnej chłopców z klas 7 i 8. Impreza ta odbyła się we współpracy z Samorządem Uczniowskim i cieszyła się dużym zainteresowaniem, integrując społeczność szkolną i promując aktywność fizyczną.
Wiosna 2026 – sukcesy w piłce halowej i piłce nożnej
W drugim półroczu, 30 marca, drużyna piłkarzy starszych wzięła udział w VIII Turnieju Piłki Halowej z okazji „Dnia Wiosny” o puchar Dyrektora SLO i SBSISt. w Choceniu, gdzie zdobyła I miejsce. To ważne zwycięstwo podkreśliło wysoki poziom przygotowania i ducha walki naszych zawodników. Również w marcu odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa w Badmintonie. W turnieju brało udział 20 uczniów podzielonych na 3 kategorie – w kategorii chłopców klas VII – VIII 1 miejsce zdobył Wiktor Zufla, 2 – Karol Grabowski, 3 – Filip Pietrzycki. W kategorii chłopców klas IV – VI pierwsze miejsce zajął Marcel Aleksiński , drugie miejsce – Hubert Aleksiński. W kategorii dziewcząt klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Zufla, drugie miejsce Alicja Lis i trzecie miejsce Zuzanna Pałatyńska.
W kwietniu chłopcy z drużyn piłki nożnej wszystkich kategorii wiekowych uczestniczyli w 26 edycji Pucharu Tymbark. Wyniki były imponujące:
• Kategoria U8 – 3 miejsce w finale powiatowym,
• Kategoria U10 – 4 miejsce w powiecie,
• Kategoria U12 – I miejsce w powiecie oraz III miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.
Te wyniki świadczą o systematycznej pracy i rozwoju młodych sportowców z naszej szkoły.
Uroczyste podsumowanie i nagrody
9 czerwca 2026 roku delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży z terenu powiatu włocławskiego. Nasza szkoła została wyróżniona nagrodą pieniężną w wysokości 1000 zł oraz pucharem za aktywny udział i osiągnięcia sportowe.
Na uroczystości obecne były znane postacie ze świata sportu i muzyki: Radosław Majdan, Marek Citko i Piotr Świerczewski oraz zespół muzyczny Pectus, co dodatkowo podkreśliło rangę wydarzenia i było wielką motywacją dla naszych uczniów do dalszego doskonalenia się.
Podsumowanie
Rok szkolny 2025/2026 był dla Szkoły Podstawowej w Lubrańcu czasem intensywnego rozwoju sportowego i wielu sukcesów. Zaangażowanie uczniów, wsparcie nauczycieli oraz współpraca z Samorządem Uczniowskim pozwoliły na osiągnięcie znakomitych wyników w różnych dyscyplinach sportowych. Współzawodnictwo sportowe nie tylko rozwija umiejętności fizyczne, ale także uczy pracy zespołowej, odpowiedzialności i zdrowej rywalizacji.
A oto zawodnicy poszczególnych dyscyplin sportowych:
Siatkówka: Julia Kaźmierska, Zofia Matykiewicz, Natalia Żelazek, Agata Prokopiak, Nikola Szymańska, Zuzanna Szkolmowska, Maja Okonkowska, Zuzanna Zufla, Maja Wrzesińska, Wiktor Zufla, Hubrt Krygier, Karol Grabowski, Bartosz Wójtowicz, Antoni Adamski, Wiktor Jóźwiak, Oliwier Jóźwiak, Marcel Aleksiński, Franciszek Czunszak, Marcel Aleksiński, Oliwier Tyrolczyk – Frączek, Sylwester Szczerbiak – Śmiałek, Mikołaj Smól, Wiktor Gołębiewski,
Koszykówka: Wiktor Zufla, Wiktor Mądrowski, Hubrt Krygier, Wiktor Jóźwiak, Mateusz Sobieraj, Bartosz Wójtowicz, Antoni Adamski Natalia Żelazek Julia Kaźmierska, Zofia Matykiewicz, Zuzanna Zufla, Nikola Szymańska
Piłka nożna: Wiktor Zufla, Hubrt Krygier, Karol Grabowski, Bartosz Wójtowicz, Antoni Adamski, Dominik Szcerbiak, Wiktor Jóźwiak, Oliwier Jóźwiak, Artur Lewandowski, Bartosz Bączek, Igor Lewandowski, Mateusz Sobieraj.
Badminton: Alicja Lis, Alicja Bartczak, Justyna Sieradzka, Nadia Cupryńska, Zuzanna Pałatyńska, Kinga Smolińska, Amelia Zielińska, Katarzyna Kubiak Marcel Aleksiński, Hubrt Aleksiński, Eliasz Kowalewski, Hubert Radziwonka, Olaf Baciarelli ,Wiktor Zufla, Wojciech Waszak, Filip Pietrzycki.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom, i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach!