• Rozstrzygnięcie konkursu!!!
          • Rozstrzygnięcie konkursu!!!

          •  

            KAMPANIA SPOŁECZNA „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

                                                        

                    W dniu 09 marca 2021 r. uczniowie z PSP im. A. Kamińskiego odebrali nagrody, które zdobyli w konkursie plastyczno – literackim „Wehikuł czasu”. Nagrodę  główną, wyróżnienia w konkursie ZTU oraz nagrody Burmistrza  wręczył uczniom Burmistrz Lubrańca pan Stanisław Budzyński.

                                                                                    Wszystkim uczniom gratulujemy

                                                                                             Pedagog szkolny

                                                                                        Wioletta Jakubowska 

        • Szkolny Zielony Pas    
          • Szkolny Zielony Pas    

          •             3 marca obchodzimy ważne święto  - Dzień Wangari Maathai – kenijskiej aktywistki ekologicznej i feministycznej. Koło globalne ,,Jestem, więc działam” zaprasza do udziału w kolejnej ekologicznej akcji: ,,Drzewo nauki i rozwoju”. Stwórzmy Szkolny Zielony Pas.

            Dzień Wangari Maathai powołano w uznaniu pracy zmarłej w 2011 roku profesor Wangari Maathai, która poświęciła swoje życie promowaniu ochrony środowiska i   zrównoważonego rozwoju. Wangari Maathai była pierwszą afrykańską kobietą i Kenijką, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla w 2004 roku za wkład w zrównoważony rozwój, a także walkę o pokój, demokrację i prawa człowieka. Przede wszystkim jednak, za zainicjowanie i działalność w Ruchu Zielonego Pasa (Green Belt Movement),  w ramach którego posadzono już ponad 50 milionów drzew, co znacząco spowolniło proces pustynnienia Kenii. Organizując tę akcję, chcemy zwrócić uwagę społeczności szkolnej na to, jak wyjątkową kobietą była kenijska działaczka oraz jak ważna jest ochrona drzew i równowaga klimatyczna.

            ,,Kiedy sadzimy drzewa, sadzimy równocześnie nasiona nadziei i pokoju" - WANGARI MAATHAI

            Stworzyliśmy Szkolny Zielony Pas :)

            Maria Kucharska 

        • Dzień Niedźwiedzia Polarnego
          • Dzień Niedźwiedzia Polarnego

          •       26 lutego 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Zwracamy tym samym uwagę  społeczności szkolnej na fakt, że zmiany klimatu prowadzące do zanikania pokrywy lodowej Arktyki  zależą od nas wszystkichi że los niedźwiedzia polarnego i jego sąsiadów leży w naszych rękach.

                 W ramach obchodów uczniowie klas I – III wcielili się w postać tego największego, ale i zarazem bardzo sympatycznego drapieżnika. Nasi najmłodsi uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym pt. „Mój przyjaciel – niedźwiedź polarny”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 3 marca 2021 roku.

                Klasy IV – VIII w tym dniu podczas zdalnych zajęć edukacyjnych zmieniły swoje zdjęcia profilowe na wizerunek niedźwiedzia polarnego. Dla wszystkich z nas był to bardzo ciekawy i pouczający dzień. Mimo że nie mamy możliwości wspólnie się spotkać, to takie akcje bardzo nas jednoczą.

            Dziękujemy wszystkim za aktywne włączenie się  w obchody tego dnia.

             

                                                                           

            Grupa Edukacji Globalnej

                                                                               wraz z opiekunem

            panią Marią Kucharską

        • Zagraliśmy z WOŚP
          • Zagraliśmy z WOŚP

          •    Jedenaścioro uczniów naszej szkoły 31 stycznia 2021 r. zagrało w 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze zbierali pieniądze na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Łącznie udało nam się zebrać kwotę 5.154,31 zł i 10 euro.

            Nasi wolontariusze to:

            1. Edyta Antczak
            2. Julia Budzyńska
            3. Roksana Grabowska
            4. Katarzyna Jabłońska
            5. Nadia Jagodzińska
            6. Gabriela Jończyk                                        
            7. Łucja Matuszewska
            8. Tatiana Mazurek
            9. Alicja Spychalska
            10. Julia Wojciechowska
            11. Kacper Jaśkiewicz

            Dziękujemy!

             

            Patrycja Iglewska

            opiekun wolontariuszy

        • Próbny egzamin ósmoklasisty
          • Próbny egzamin ósmoklasisty

          • Drogi Ósmoklasisto,

            od 17 do 19 lutego br. w wyznaczonych salach odbędzie się próbny egzamin. Zapoznaj się z harmonogramem oraz wytycznymi dotyczącymi egzaminu.

            HARMONOGRAM

            17  lutego 2021 roku, godz. 9.00 – 11.00   JĘZYK POLSKI

            18 lutego 2021 roku, godz. 9.00 – 10.40   MATEMATYKA

            19 lutego 2021 roku, godz. 9.00 – 10.30   JĘZYK ANGIELSKI / NIEMIECKI

               W celu zapewnienia bezpieczeństwa należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną zarówno przed rozpoczęciem egzaminu, jak i po jego zakończeniu, należy zachować 2 m odstępu.

            PODSTAWOWE WYTYCZNE DOTYCZĄCE EGZAMINU PRÓBNEGO

            1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
            2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
            3. Rodzic/prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły,z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
            4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
            5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
            6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
            7. Czekając na wejście do szkoły zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 2 m) oraz mają zakryte usta i nos. Pojedynczo wchodzą do szkoły głównym wejściem i udają się do wyznaczonych sal .
            8. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno-lub wielorazową, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.
            9. Przy wejściu do sali zdający dezynfekuje ręce, zajmuje miejsce wylosowane, przez członka zespołu nadzorującego. Otrzymuje kopertę z kodami, którą zabiera i na końcu egzaminu zostawia na stoliku na kolejny dzień.
            10. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy: podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, wychodzi do toalety, kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
            11. Przed rozpoczęciem egzaminu członkowie zespołu nadzorującego informują zdających o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim o: zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi, obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym, niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania (podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką), konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie.
            12. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
            13. Zdający ściśle przestrzegają procedur, harmonogramu wejść i wyjść ustalonych przez przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego.
            14. Przewodniczący zespołu nadzorującego informuje zdających, aby wrażeniami po egzaminie dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.
            15. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 10 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 10 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej).

             

             

        • Z okazji Walentynek...
          • Z okazji Walentynek...

          •     Z okazji Walentynek, dużo miłości, życzy Wszystkim Redakcja strony internetowej szkoły.

                Zapraszamy do wysłuchania krótkiej historii genezy i obchodów tego święta.

        •  Konkursy i nagrody
          •  Konkursy i nagrody

          •          11 lutego 2021 r. na terenie naszej placówki odbyło się  wręczenie nagród uczestnikom konkursów na :

            „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy ‘’

            oraz

            „Najładniej wykonaną polską kolędę lub pastorałkę".

                

                Fundatorem wszystkich nagród jest  Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Kamińskiego  w Lubrańcu, której za pośrednictwem Pani Przewodniczącej Anny Śnieżewskiej, organizatorzy i uczestnicy konkursu składają serdeczne podziękowania.                                                                                

            Agnieszka Wichrowska 

             Małgorzata Trawińska

        • Uczeń naszej szkoły...
          • Uczeń naszej szkoły...

          •     Uczeń naszej szkoły Kacper Filipiak na co dzień trenujący podnoszenie ciężarów w KSS Husaria Lubraniec, został powołany do reprezentacji Polski do lat 15. W  marcu i kwietniu wraz z najlepszymi zawodnikami Polski będzie przygotowywał się na obozach we Władysławowie i Zakopanem do startu w mistrzostwach Europy, które w sierpniu rozegrane zostaną w Polsce.

        •  Drodzy Uczniowie !
          •  Drodzy Uczniowie !

          •     Organizatorzy konkursów na: „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy” oraz „Najładniej wykonaną polską kolędę”, serdecznie zapraszają wszystkich uczestników na oficjalne ogłoszenie wyników konkursów oraz wręczenie nagród, które odbędzie się 11 lutego o godz. 11:00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Kamińskiego w Lubrańcu.

        • Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą polską kolędę i pastorałkę
          • Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą polską kolędę i pastorałkę

          •        Przepiękny zwyczaj kolędowania nierozerwalnie łączy się z okresem Bożego Narodzenia. I chociaż obchody tegorocznych świąt zarówno w naszych domach, jak szkolnej społeczności miały nieco inny charakter niż zwykle, nie mogło zabraknąć w nich kolęd.

                Nie rozbrzmiewały wprawdzie podczas klasowych wigilii ani  jasełek, ale usłyszeć można je było w czasie Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego online.

               Celem konkursu było kultywowanie pięknego zwyczaju kolędowania oraz promowanie uczniów utalentowanych wokalnie i instrumentalnie. Zgodnie z regulaminem rozegrano go w dwóch kategoriach: klasy 1 - 3 oraz 4 - 8. Łącznie wzięło w nim udział 18 uczniów.

               Komisja konkursowa po wysłuchaniu kolęd nie miała wątpliwości. Wszyscy zasłużyli na nagrody. Jednak sztywne ramy regulaminu narzucały gradację miejsc.

                I tak, w kategorii klas 1-3:

            Miejsce pierwsze przyznano - Lenie Kotlińskiej z klasy 1a

            brawa dla zespołu akompaniującego,

            panów:  Mariusza Rutkowskiego, Mirosława Wawrzonkowskiego, Tomasza Kozicy.

            Na miejscu drugim ex aequo znalazły się:

            Maja Włodarzewska z klasy 3b i Alicja Malinowska uczennica klasy 3b.

            Trzecie  miejsce ex aequo zdobyły:  

            Amelia Niewiadomska - klasa 2b,

            Zofia Dolatowska - klasa 2b,

            Helenka Kuźnicka - klasa 1a i Zofia Kuźnicka z  klasy 3a.

            W kategorii klas 4-8:

            Pierwsze miejsce przyznano

            Amelii Rolerad z klasy 6a i Dominikowi Matuszewskiemu z klasy 4a.

            Na miejscu drugim uplasowała się Michalina Biernacka uczennica klasy 6a.

            Równorzędne trzecie miejsce zajęli:

            Katarzyna Jabłońska i Julia Wojciechowska z klasy 7d,

            Zuzanna Piechocka z klasy 4a oraz Wojciech Włodarzewski z klasy 5b.

                 Wyróżnienia uzyskują:

            Jan Swarcewicz – z  klasy 1b,

            Maria Kuligowska z  klasy 1a,

            Franciszek Czołpiński -  z klasy 2b,

             i Jakub Kujawa uczeń z  klasy 2b.

                 Wszystkim uczestnikom konkursu pragniemy bardzo serdecznie podziękować i pogratulować sukcesów. Naszą uwagę zwróciły nie tylko Wasze umiejętności wokalne i instrumentalne, ale również piękne stroje i cudowna świąteczna sceneria, na której tle występowaliście.

                     Ogromne podziękowania kierujemy też do Rady Rodziców za ufundowanie cennych nagród.

            Organizatorzy:

            Agnieszka Wichrowska

                                                                                     Małgorzata Trawińska

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego
      • ul. Nowa 6
        Urząd Miejski w Lubrańcu
        ul. Brzeska 49
        87-890 Lubraniec
        87-890 Lubraniec
        Poland
      • 054 286 21 67( szkoła),
        054 286 21 29, 054 286 20 13,
        054 286 20 17,
  • Galeria zdjęć

      brak danych