• Dzień Chłopaka w klasie 5a

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Chłopaka w klasie 5a.

Na ten wyjątkowy dzień przygotowałyśmy dla naszych CHłopców wiele ciekawych konkurencji :) Byli zaskoczenia, ale podołali każdemu zadaniu. Najpierw wiązali krawaty, potem muieli zjeść plasterek cytryny bez zrobienia kwaśnej miny, następnie zrozumieli jak trudno nam, dziewczynom, malować paznokcie. Kolejne konkurencje były nie lada wyzwaniem, koledzy zmierzyli się z bieganiem z jajkiem na łyżce, a potem mieli wyścigi na szpilkach. Śmiechu było dużo, a przy okazji wiele dobrej zabawy.

Pozdrawiamy, dziewczyny z kl. 5a

• Zwycięstwo naszych lekkoatletów na szczeblu powiatowym!

We wtorek (2.10.2019r.) przełajowcy z naszej szkoły wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych. Impreza w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrana została w Boniewie i skupiła zawodników z większości szkół naszego powiatu.

Chłopcy w składzie:

• Michał Golasiński 6B
            • Stanisław Marcisz 6B
            • Szymon Przewozikowski 5D
            • Antoni Kuźnicki 5D
            • Oliwier Zdunek 6B
            • Kacper Krygier 6D
            • Kacper Grabowski 6B
            • Adam Kruszyński 6B
            • Szymon Wawrzyniak 6D
            • Dawid Lewandowski 6D
            • Igor Stasiak 5D

Opiekun – Piotr Kasperkiewicz

Po zaciętej walce do ostatnich metrów zaliczyliśmy zwycięstwo.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu wojewódzkim!

• Umiem pływać

•              Od 17 września bieżącego roku ruszył w naszej szkole program „Umiem pływać". Ta bardzo pożyteczna i jednocześnie przyjemna inicjatywa skierowana jest do 15 uczniów i uczennic klas III naszej szkoły. Program zajęć został opracowany przez najlepszych specjalistów z Polskiego Związku Pływackiego, ma rozwijać ciało  i ducha dziecka, edukować w zakresie bezpieczeństwa nad wodą i jednocześnie sprawiać dużo radości.

Zajęcia odbywają się na basenie miejskim w Radziejowie pod opieką Pana Wojciecha Jabłońskiego, Piotra Kasperkiewicza i Pani Bożeny Wysoty.

• Spółdzielnia Uczniowska "Grosik"

• Przedstawiciele Spółdzielni Uczniowskiej „GROSIK”
             w roku szkolnym 2019/2020

9 września 2019 r. odbyło się pierwsze zebranie członków Spółdzielni Uczniowskiej „GROSIK”. W trakcie spotkania uczniowie wybrali swoich przedstawicieli – reprezentantów.

RADA  NADZORCZA

Przewodniczący: Jakub Drożdżewski

Z-ca przewodniczącego: Roksana Grabowska

Sekretarz: Lucyna Szuchalska

ZARZĄD

Prezes: Kacper Bretes

Sekretarz: Paweł Podczarski

Skarbnik: Maria Kurowska

Kierownik sklepiku uczniowskiego

Tatiana Mazurek

• Spływ kajakowy 2019

• Spływ kajakowy rzeką Zgłowiączką to już wspomnienie... 12 czerwca 2019r. uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami: p. P.Kasperkiewiczem, p. W. Jabłońskim oraz p. A. Nazdrowiczem spróbowali swoich sił na kajakach. Było niesamowicie...

• NARODOWE CZYTANIE 2019

Uczennice klasy VI naszej szkoły włączyły się w lubranieckie czytanie w ramach Narodowego Czytania 2019. Uroczystość odbyła się 7 września 2019 r. przy Muszli Koncertowej nad Dunajem i została zorganizowana przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubrańcu.

Nasze uczennice to zapalone czytelniczki, które już 3. rok szkolny uczęszczają do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubrańcu na spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Nowelę Bolesława Prusa pt. „Katarynka” odczytały:

Roksana Grabowska

Lucyna Szuchalska

Tatiana Mazurek

Wiktoria Ciszczoń

Marysia Kurowska

Oliwia Wastowska

Patrycja Iglewska

• Konkurs kuratoryjny z chemii

• Gratulacje dla uczennicy klasy 8a Alicji Borkowskiej za uzyskanie tytułu finalistki Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z chemii. Alicja bardzo wytrwale pracowała na swój sukces. Z gratulacjami i życzeniami dalszego rozwoju uwieńczonego sukcesami – nauczyciel chemii Monika Lewandowska

• Spotkanie z p. Joanną Olech

• Niezwykłe spotkanie

14 maja br. w siedzibie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubrańcu odbyło się spotkanie z autorką książek i ilustratorką p. Joanną Olech.
            W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IV c i V c.

Za udział w spotkaniu dziękujemy Pani Elżbiecie Małkowskiej, Dyrektorowi Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubrańcu.

Rozmowa z tak znakomitą pisarką, autorką czytanej przez uczniów „Dynastii Miziołków” na długo pozostanie w naszej pamięci.

Patrycja Iglewska

• ul. Nowa 6