Aktualności
RADA PEDAGOGICZNA
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 zostanie przeprowadzony drogą internetową (w godzinach popołudniowych) za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.
WAŻNE! Uczestnicy Konkursu proszeni są o zapoznanie się z dokumentem:
kangur_2020_Instrukcja_uczestnik.pdf
KANGUR poprzedzony będzie konkursem próbnym.
Maluch - klasy 3 i 4
Beniamin - klasy 5 i 6
Kadet - klasy 7 i 8
Terminarz konkursu próbnego i właściwego:
Każdy uczeń przypisany jest do odpowiedniej kategorii (sesji) konkursu próbnego i konkursu właściwego.
Dane do kont (login, hasło) będą przekazane każdemu uczniowi indywidualnie, aby każdy z nich mógł zalogować się na platformie i wziąć udział w konkursie.
Po zalogowaniu się w profilu "konta" proszę uzupełnić imię i nazwisko, co ułatwi później identyfikację Waszych wyników, a koordynatorowi sprawdzenie, czy udało się Wam zalogować na platformę.
Uczestnicy Konkursu proszeni są o zapoznanie się z dokumentem:
kangur_2020_Instrukcja_uczestnik.pdf
Wytyczne MEN, CKE i GIS - egzamin ósmoklasisty
Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br.
O czym nalezy pamiętać podczas egzaminu!
Ministerstwo Edukacji Narodowej
RADA PEDAGOGICZNA
DZIEŃ ZIEMI 22 kwietnia 2020 roku
To wyjątkowe święto znane jest również pod nazwą Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi. Obchodzenie go ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa. Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczne święto całego świata. Ludzie jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę. Ten dzień szczególnie obchodzony jest w szkołach.
W 2020 roku Dzień Ziemi wypada 22 kwietnia. Tegorocznym hasłem jest: Działanie na rzecz klimatu. Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest międzynarodowo, w wielu krajach. To doskonała okazja, by popularyzować wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, zwiększać świadomość ludzi, ale też – po prostu – docenić otaczającą nas przyrodę.
W dniu 22 kwietnia 2020 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Marii Kucharskiej wzięli udział w Internetowym Festiwalu z okazji Dnia Ziemi organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Zespół nr 1
- Julia Budzyńska – kl. VII c
- Agata Jankowska – kl. VII c
- Artur Matuszewski – kl. VII c
Zespół nr 2
- Natalia Popielińska – kl. VII b
- Wiktoria Wienconek – kl. VII b
- Jakub Ciupalski – kl. VII b
Zespół nr 3
- Maja Płaczkiewicz – kl.VI d
- Katarzyna Jabłońska – kl. VI d
- Jakub Płaczkiewicz – kl. VI d
Młodzież pokazała naprawdę wysoki poziom kreatywności, a za swoje osiągnięcia zespoły otrzymały dyplomy.
Wielkie gratulacje.
Natomiast uczniowie klasy IV b :
- Lena Jagodzińska
- Daniel Wrzesiński
- Michał Lewiński
- Wojciech Włodarzewski
- Wiktoria Lewandowska
- Oriana Jędrzejczak
- Piotr Jabłoński
wybrali inną formę świętowania tego dnia. Oto efekty
2Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję. Na młodzież naszej szkoły zawsze można liczyć.
Maria Kucharska
PRACE PLASTYCZNE LEŚNYCH SKRZATÓW
- 50
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020 w PSP im. Aleksandra Kamińskiego w Lubrańcu dzień 30 kwietnia 2020 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym czasie nauczyciele nie będą prowadzić zdalnego nauczania.
RADA PEDAGOGICZNA
Na Święta Wielkanocne
ZAPRASZAMY DO ZABAWY
Zapraszamy do zabawy, gdzie będziecie mogli wykazać się wiedzą o Lubrańcu i zarazem poznać historię naszego regionu. Na stronie szkoły, w zakładce Świetlica, będziecie mogli pobrać testy wiedzy, które będą ukazywały się cyklicznie. Rozwiązania przesyłajcie na mail eswietlica_psplubraniec@wp.pl
Możecie poprosić o pomoc rodziców, rodzeństwo czy dziadków. Korzystajcie z publikacji, gdzie znajdziecie odpowiedzi na pytania.
Dla najlepszych mamy nagrody - książki o Lubrańcu ufundowane przez pana Tomasza Michalaka.
Powodzenia i życzymy miłej zabawy!!!
"Kierujmy się zdrowym rozsądkiem"
Wypowiedź Kuratora Oświaty dotycząca nauczania na odległość kierowana do rodziców, uczniów i nauczycieli.
(plik w załączniku)
Wychowanie fizyczne
Witajcie - 27.03.2020r.
Kolejne zajęcia przeprowadzimy z wykorzystaniem kija od szczotki.Ten prosty ,ale jakże przydatny przybór znajdzie się w każdym domu. Na początek odkręćcie szczotkę. Do ćwiczeń posłuży nam sam kij. Teraz zorganizujcie sobie trochę wolnej przestrzeni. Jeśli jesteście gotowe włączcie film i wykonujcie zadania wraz z prowadzącą. Zwróćcie uwagę na często popełniane błędy i starajcie się ich unikać. Jeśli intensywność ćwiczeń okaże się dla Was zbyt duża, zatrzymajcie projekcje, odpocznijcie a następnie kontynuujcie zadanie. Zachęcam Was do nagrywania i przesyłania do mnie filmików.
Poniżej zamieszczam link:
https://www.youtube.com/watch?v=H29D4SHWx2U
Powodzenia
Agnieszka Wichrowska
Praktyczne porady jak organizować kształcenie na odległość.
Wobec licznych pytań i wątpliwości, co należy rozumieć pod pojęciem nauki ucznia w domu oraz czym są zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, powstał materiał, który w przejrzysty sposób opisuje istotę tych zajęć.
Kształcenie z wykorzystaniem metod i technik na odległość oznacza wykorzystanie w procesie edukacji wszelkich dostępnych środków komunikacji, które nie wymagają osobistego kontaktu ucznia z nauczycielem, a także możliwość skorzystania z materiałów edukacyjnych wskazanych przez nauczyciela.
Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to zajęcia, które:
- mogą być realizowane z wykorzystaniem materiałów w postaci elektronicznej np.:
- dostępnych na stronach MEN, w tym na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej https://epodreczniki.pl/,
- stronach CKE https://cke.gov.pl/ i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych np. https://www.oke.waw.pl/,
- materiałów prezentowanych w programach i na stronach internetowych telewizji publicznej i radiofonii,
- innych materiałów wskazanych przez nauczyciela;
- mogą być realizowane w inny sposób wskazany przez nauczyciela.
Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to aktywność nauczyciela
i ucznia, która może odbywać się z użyciem monitorów ekranowych, ale także bez ich użycia – w formie ustalonej przez dyrektora szkoły w porozumieniu z nauczycielami danej szkoły i po poinformowaniu rodziców dziecka (ucznia) o sposobie realizacji zajęć.Działania w ramach nauczania zdalnego mogą być prowadzone w oparciu m.in. o:
- materiały edukacyjne na sprawdzonych portalach edukacyjnych i stronach internetowych wybranych instytucji kultury i urzędów;
- zintegrowaną platformę edukacyjną https://epodreczniki.pl/;
- dzienniki elektroniczne;
- komunikację poprzez pocztę elektroniczną;
- media społecznościowe, komunikatory, programy do telekonferencji przy zachowaniu bezpiecznych warunków korzystania z Internetu;
- lekcje online;
- programy telewizji publicznej i audycje radiowe;
- zamieszczanie informacji i materiałów edukacyjnych na stronie internetowej szkoły;
- podręczniki, ćwiczenia, karty pracy, które uczeń już posiada. Wydawcy zrzeszeni w Sekcji Wydawnictw Polskiej Izby Książki przygotowali i udostępnili materiały i narzędzia dydaktyczne całkowicie bezpłatnie.
- kontakt telefoniczny z nauczycielem;
- wydrukowanie przez szkołę materiałów dla uczniów i wyłożenie ich we wskazanym miejscu do odbioru przez rodziców;
- „okienko” w szkole do odbioru prac uczniów itp.;
- dostarczanie wydrukowanych materiałów do ucznia;
- inne sposoby wskazane przez dyrektora szkoły w porozumieniu z nauczycielami i przy wsparciu organu prowadzącego.
Ważne! Nauczaniem zdalnym nie jest tylko nauka w trybie on-line, czy tzw. wideo lekcje!
Uczniowie mogą przesyłać drogą elektroniczną odrobione prace domowe (w postaci skanów lub plików), a jeśli nie mają możliwości skorzystania z Internetu to również telefonicznie mogą porozumiewać się z nauczycielem.
Nauczanie zdalne może więc mieć różną formę, musi jednak uwzględniać możliwości (psychofizyczne i techniczne) wszystkich uczestników tego procesu, czyli szkoły (nauczycieli) oraz uczniów (i ich rodziców). Należy pamiętać o zasadzie równego dostępu i równego traktowania!
Ważniejsza od wybranej formy nauczania jest możliwość zrealizowania celu nauczania, przy zachowaniu bezpieczeństwa wszystkich stron.
Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo fizyczne, związane ze stanem zagrożenia epidemiologicznego, ale także o zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem.
Przykłady dobrego funkcjonowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość z informacji otrzymanych od rodziców i uczniów :
- Dzieci uczą się w domach, pod kierunkiem nauczycieli (np. wiadomości/ogłoszenia w dzienniku elektronicznym, poprzez e-mail, smsy) korzystając z podręczników, ćwiczeń, kart pracy, płyt, materiałów dostępnych na platformach edukacyjnych. Dzieci wykonują zadane prace domowe i odsyłają je nauczycielom.
- Dzieci mają czas na efektywną naukę indywidualną i na odpoczynek.
- Realizujemy tematy oraz zadania na bieżąco i taka nauka nie różni się niczym od nauki w szkole, oprócz oczywiście tego, że uczymy się w domu. Jeśli obecna sytuacja będzie się przedłużała, nauka zdalna będzie tylko doskonalona, co pozwoli na zakończenie bez problemu obowiązkowego materiału w normalnym, ustalonym wcześniej terminie.
Przykłady złego funkcjonowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość z informacji otrzymanych od rodziców.:
- Dzieci zamiast uczyć się z samodzielnie z książek, siedzą po 6-7 godzin przed komputerem (…)
- Rozmawiałem ze swoimi dziećmi; żadne z nich nie chce siedzieć po kilka godzin przed komputerem słuchając swoich nauczycieli online, wolą sami czytać książki, wykonywać zadane prace, a potem mieć czas wolny dla siebie…
- Jeśli nauczyciele zadają nowy materiał to proszę, aby dali mi wskazówki jak mam pomoc w nauce i wytłumaczeniu nowego materiału córce z 10 przedmiotów, jakie obecnie ma w szkole. Nie jestem specjalistką z matematyki, angielskiego czy języka polskiego. Nie mam odpowiedniego wykształcenia. Więc jak mogę jej pomóc?
- (…) Nauczyciele nie konsultują ze sobą ilości wprowadzanego materiału, ilości zadań domowych oraz ich stopnia skomplikowania oraz czasochłonności. Bywa tak, że jednego dnia nie ma nic zadanego, to są wyjątki, a następnie mamy po kilka lub kilkanaście zadań z kilku przedmiotów naraz.
O czym powinni pamiętać:
Wychowawca klasy
- w porozumieniu z rodzicami ustala możliwe formy pracy zdalnej lub w inny sposób
z każdym uczniem – informacje te przekazuje wszystkim nauczycielom prowadzącym zajęcia w danej klasie.Nauczyciele
- Organizują pracę z uczniami, informując ich o możliwym trybie pracy (formach
i częstotliwości kontaktu, zakresie zadań, materiałach, terminie i formach indywidualnych konsultacji, terminach i formach oddawania prac itp., zasadach oceniania). - Zakres przekazywanych treści i zadań zadawanych do wykonania nie powinien być zbyt obszerny, aby nie przerósł możliwości uczniów, co zniechęci ich do pracy i przyniesie skutki odwrotne do zamierzonych.
- Nie wszyscy uczniowie mogą mieć w pełni swobodny dostęp do sieci. Niektórzy muszą się dzielić komputerem czy telefonem z rodzeństwem (zwłaszcza młodszym).
Warto pamiętać, że:
logowanie, przesyłanie, generowanie postaci elektronicznej to dla uczniów dodatkowy czas poświęcony na naukę.
- Terminy wykonania zadań nie mogą być zbyt krótkie. Wiadomości
i zadania od jednego nauczyciela (z jednego przedmiotu) powinny być przekazywane
z zachowaniem równomiernego obciążenia ucznia w korelacji z innymi otrzymywanymi zadaniami z pozostałych przedmiotów. - Zaleca się, aby instrukcje dla uczniów były proste i jasne, nieprzeładowane treściami nieistotnymi.
- W komunikacji należy pamiętać o zachowaniu właściwego dystansu
w relacjach uczeń-nauczyciel. Prowadzona korespondencja może stanowić część dokumentacji przebiegu nauczania.
Uczniowie
- Samodzielnie (np. przez e-dziennik) lub z pomocą rodziców nawiązują kontakt z wychowawcą i nauczycielami.
- W zależności od wieku i stopnia samodzielności w korzystaniu z narzędzi do kontaktu zdalnego - organizują naukę własną w domu.
- Najlepsze efekty daje praca systematyczna!
- Wszelkie wątpliwości co do formy, trybu czy treści nauczania uczniowie na bieżąco zgłaszają nauczycielom (samodzielnie lub prosząc o pośrednictwo rodziców).
- Czasu spędzonego przy komputerze nie należy niepotrzebnie przedłużać. Przerwy, nawet krótkie są obowiązkowe!
- Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w pracy z komputerem i w Internecie.
- Należy pamiętać o etykiecie językowej i kulturze w komunikacji z nauczycielami (zwroty grzecznościowe mile widziane!).
Rodzice
- Należy zachęcać dzieci do samodzielnej pracy.
- Warto być w kontakcie z wychowawcą i nauczycielami: udostępnić swój numer telefonu, adres e-mailowy, korzystać bardziej regularnie z dziennika elektronicznego, sprawdzać stronę internetową szkoły.
- W miarę możliwości wspierać (ale nie wyręczać!) dzieci w wykonywaniu zadanych prac.
Edukacja wczesnoszkolna.
.
Nauczycielu
Utrzymuj kontakt z rodzicami, korzystając z telefonu, poczty elektronicznej lub komunikatorów, by wspierać ich w rozwiązywaniu pojawiających się problemów. Największym wrogiem dziecka jest nuda, zatem poradź, zaproponuj, jakie można zastosować działania, by dziecko mogło przejawiać ukierunkowaną aktywność, sprzyjającą jego harmonijnemu rozwojowi. Zwróć uwagę na te obszary, w których podczas pracy z grupą zaobserwowałeś słabsze umiejętności dziecka. Zasugeruj pewne rozwiązania pamiętając, że rodzice mają także zazwyczaj obowiązki zawodowe.
Wykorzystaj w tym celu:
- stronę internetową przedszkola / szkoły;
- komunikatory, profile przedszkoli, szkół;
- kontakt telefoniczny, np. z wybranymi osobami z rady rodziców.
- inne formy kontaktu (np. wywieszenie na drzwiach przedszkola zestawu możliwych do zrealizowania działań, zadań).
Możesz udostępnić rodzicom:
- propozycje wykonania prac plastycznych, projektów technicznych, zabaw badawczych lub eksperymentów;
- konkretną propozycję opracowaną na potrzeby zabawy dzieci z jego grupy, adekwatną do realizowanego programu;
- opracowane przez siebie propozycje twórczej aktywności dzieci;
- linki do słuchowisk, audycji radiowych, informacje o programach telewizyjnych (pasma edukacyjne Telewizji Polskiej dla najmłodszych dzieci), a także programów, zabaw on-line.
Nie zapominaj, że podstawową formą aktywności dziecka w wychowaniu przedszkolnym jest zabawa.
Pamiętaj, że nie każdy rodzic musi mieć przygotowanie pedagogiczne - uwzględniaj to
w informacjach i przekazach do rodziców.Rodzicu
Wykorzystaj czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na większe usamodzielnienie swojego dziecka – oczekuj od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowywania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często, z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystaj pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różnorodne tematy. W ten sposób będziesz wzbogacał słownictwo swojego dziecka. Znajdź czas na czytanie dzieciom i z dziećmi. Korzystaj z edukacyjnych programów telewizyjnych, zaproponuj dziecku gry planszowe czy zabawy i gry zręcznościowe.
Korzystaj z porad i propozycji nauczyciela. Nie unikaj kontaktu z nim. Pytaj o wszystko i dziel się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi dziecka. W sytuacji zawieszenia pracy przedszkoli
i szkół, to na Tobie i nauczycielu spoczywa odpowiedzialność za edukowanie dziecka i stwarzanie mu warunków do wszechstronnego rozwoju.Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno także ruszać się i wykonywać wiele prostych ćwiczeń gimnastycznych.
Edukacja wczesnoszkolna
Do naturalnych potrzeb rozwojowych uczniów z klas I-III na pewno nie należy permanentne siedzenie nad zeszytem, czy książką i tzw. wypełnianie kart pracy. Zamknięcie szkół niestety tworzy pokusę u nauczycieli i samych rodziców natychmiastowego drukowania z zasobów internetowych kart ze szlaczkami, literkami, zadaniami itd. Nie jest to dobry kierunek wspierania rozwoju dziecka, ponieważ nie jest adekwatny do naturalnych potrzeb i oczekiwań rozwojowych dzieci.
Zacząć zatem należy od spokojnego wyjaśnienia dzieciom nowej sytuacji, w której się znalazły, wskazania dlaczego ważny jest proces izolowania rodzin i poszczególnych ludzi. Tu również jest okazja do wdrażania zasad utrzymywania czystości i higieny.
Nauczycielu
Za pośrednictwem strony internetowej szkoły, lub innej formy komunikacji, udostępnij rodzicom:
- propozycje wykonania projektów plastycznych, projektów technicznych, zabaw badawczych lub eksperymentów do wyboru;
- konkretną propozycję opracowaną na potrzeby zabaw i zajęć uczniów swojej klasy, adekwatnej do realizowanego programu w tej klasie, opracowane przez siebie lub udostępniane propozycje zadań, ćwiczeń, twórczej aktywności uczniów;
- linki do słuchowisk, audycji radiowych i programów telewizyjnych (pasma edukacyjne Telewizji Polskiej dla najmłodszych dzieci), a także programów, zabaw on-line;
- propozycje lektur, zestawy ćwiczeń i zadań, zgodnych z założeniami wybranego w danej klasie programu nauczania;
- jeżeli to możliwe - cyfrową wersję podręcznika danej klasy.
Pamiętaj, aby wspierać aktywności dzieci, a nieco rzadziej zadawać obowiązkowe zadania i ćwiczenia do wykonania.
Nauczycielu, kontaktuj się z rodzicami w rozsądnych odstępach czasowych, przedstawiając propozycje projektów do przeprowadzenia w domu, częściej wskazując czynności praktyczne, niż te , które polegają na wypełnianiu kart pracy.
Rodzicu
Czas, w którym dziecko nie chodzi do szkoły, wykorzystaj z pożytkiem dla dziecka. Pozwól, by stało się ono bardziej samodzielne, lepiej zorganizowane, odpowiedzialne. Pobyt w domu stwarza dodatkowe możliwości wykorzystania czasu na rozmowy z dziećmi na interesujące je tematy. W ten sposób wzbogacasz ich słownictwo i wiedzę o świecie. Wykorzystaj pobyt w domu na wspólne czytanie książek, rozmawianie o nich, objaśnianie. Głośne czytanie oraz słuchanie tekstu czytanego jest najlepszą metodą nauki czytania.
Próbuj włączać dzieci w możliwe do wykonania na ich poziomie wszelkie prace domowe, których przebieg można wzbogacać np. o aspekty matematyczne (obliczanie kalorii produktów użytych do wykonania ciasta, ważenie, odmierzanie, odliczanie), o aspekty związane z ochroną środowiska (np. segregacja śmieci i rozmowa o tym procesie) czy aspekty związane z rozumieniem własnych emocji (np. podczas gier planszowych doświadczanie radości zwycięstwa czy akceptowania przegranej).
Nauka w domu, to także możliwość realizowania rodzinnych projektów edukacyjnych, wspieranych przez nauczyciela.
Wychowanie fizyczne - dziewczęta
Witajcie - 26.03.2020r.
Dzisiaj zapraszam Was do ćwiczeń przy użyciu krzesła. Zanim zaczniecie upewnijcie się,że .krzesło jest stabilne. Teraz wykonajcie wszystkie ćwiczenia wraz z prowadzącą.Uwaga!Klasy piąte 10 powtórzeń ,klasy szóste i siódme 12 powtórzeń. Poniżej znajdziecie link do filmu. https://youtu.be/2sZG1MNyEhs
Proszę Was również o założenie dzienniczka aktywności fizycznej,w którym będziecie zapisywać temat,datę oraz kilka innych parametrów, o które będę prosiła. Dziś zanotujcie czas jaki zajęło Wam wykonanie zadania. Powodzenia
Agnieszka Wichrowska
Wytyczne do pracy
Wytyczne do pracy nauczycieli oraz informacja dla uczniów i rodziców w związku z rozporządzeniem MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty.
1.Pracujemy zgodnie z planem nauczania ustalonym na początku roku szkolnego .Każda lekcja trwa 45 minut (z uwzględnieniem zasad BHP w pracy z komputerem: kl I-III około 30 min dziennie, kl. IV-VIII około 60 min dziennie, co daje 10 do 15 minut pracy przy monitorze na każdej lekcji. Pozostałą część przeznaczamy na pracę własną ucznia z umożliwieniem kontaktu z nauczycielem w formie ustalonej miedzy nauczycielem a uczniem.
Uwaga!!!!
Głównym narzędziem komunikacyjnym nie może być Messenger. Informujemy również że za kilka dni (po dokonaniu weryfikacji przez Google) wszyscy nauczyciele będą mogli pracować na jednym wspólnym komunikatorze zalecanym przez MEN (Hangauts Meet),ułatwi to kontakt z uczniami.
2.W każdy piątek wszyscy nauczyciele zobowiązani są podać uczniom na cały następny tydzień zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach. Tematy zajęć dla uczniów będą umieszczane na stronie szkoły.
3.Nauczyciele ustalają formy sprawdzania osiągnięć edukacyjnych uczniów, które muszą być zgodne z WSO.
4 W każdy piątek w dokumencie stworzonym w programie (Word) nauczyciele zapisują wszystkie tematy realizowane w ciągu tygodnia i przesyłają na pocztę sekretariatu. Będą one podstawą do dokonania zapisów w dziennikach.
5.Każdy nauczyciel jest zobowiązany do przekazania informacji o braku możliwości kontaktu z uczniem. Informację przekazujemy na adres mailowy szkoły: sekretariatpsp@wp.pl
Wychowanie fizyczne
Od kilkunastu dni przychodzi nam się mierzyć z zupełnie nową, wywołaną epidemią koronawirusa rzeczywistością. Zamknięte szkoły, boiska, hale sportowe, pływalnie, siłownie. Z mediów nieustannie płyną informacje - "pozostań w domu", do czego my również bardzo Was zachęcamy. Liczymy na Waszą mądrość i odpowiedzialność. W domu, w otoczeniu zdrowych osób możecie czuć się bezpieczni.
Ten czas jest zupełnie wyjątkowy, ale jak zapewne wielokrotnie słyszeliście, nie jest to czas wolny od zajęć. Specyfika lekcji wychowania fizycznego sprawia ,że ich realizacja nie będzie łatwa, ale damy radę. Od 26 marca włączamy tryb wyjątkowy - zdalne wychowanie fizyczne. Komunikować będziemy się za pośrednictwem strony internetowej szkoły. Znajdziecie tam propozycje zadań dostosowanych do warunków domowych. Informacje zwrotne, zapytania kierujcie na nasze maile lub podane numery telefonów. Jesteśmy do Waszej dyspozycji w godzinach planowanych zajęć wychowania fizycznego. Wierzymy, że aktywnie włączycie się w realizację tego "nowatorskiego przedsięwzięcia”.
Ze sportowym pozdrowieniem
Nauczyciele wychowania fizycznego
Kontakt
Agnieszka Wichrowska - telefon 693 363 110,
e-mail: agaa.wichrowska@gmail.com
Bożena Wysota - telefon 666 380 035, e- mail: bm.wysota@wp.pl
Wojciech Jabłoński - e-mail: wojciech.jablonski10wp.pl
Piotr Kasperkiewicz -e-mail: kaspior@o2.pl
SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE W OKRESIE ZAWIESZONYCH ZAJĘĆ WPROWADZAMY ZDALNE NAUCZANIE.
Szkoła pracuje zgodnie z planem lekcji ( nauczanie zdalne). Każdy nauczyciel prowadzi zajęcia, kontaktuje się z uczniami zgodnie z wcześniej ustalonym sposobem (za pomocą Messengera, skrzynki e-mail, telefonu, Classroom, Hangouta itp.). Nauczyciele również, ustalą formy sprawdzania wiadomości uczniów z uwzględnieniem WSO.
Prośba do Rodziców
Prosimy o udostępnienie dzieciom miejsca pracy ( samodzielnej) online (komputer, telefon komórkowy, dostęp do Internetu) w godzinach odbywanych lekcji.
Bezpieczeństwo i higiena pracy przy komputerze.
Komputer je dla nas wielkim ułatwieniem. Praktycznie w każdym domu go znajdziemy, a już firma bez komputera to prawdziwa rzadkość. Komputer używamy do pracy, ale i do zabawy- gier.
Bardzo często podczas pracy przy komputerze zapominamy o naszym zdrowiu, siedzimy przy grze wiele godzin. To przynosi wiele problemów zdrowotnych takich jak:
- pogorszenie wzroku
- zgarbiona postawa itd.
A jak wiadomo dużo lepiej jest zapobiegać tego typu problemom, niż je rozwiązywać. Zapobieganie nie jest wcale takie trudne wystarczy pamiętać o paru podstawowych zasadach:
- Stanowisko pracy.
Monitor powinniśmy mieć 45-70cm od oczu i zrobiony na odpowiednie dla nas ustawienia (kontrast obrazu, rozdzielczość). Powinniśmy także mieć tak ustawione biurko, krzesło i klawiaturę, aby nie nadwerężać bez potrzeby mięśni i żebyśmy nie byli nachyleni więcej niż 15 stopni od pionu.
- Zabezpieczenie warunków zdrowotnych.
Po każdej spędzonej na pracy z komputerem godzinie powinniśmy robić sobie 5 min przerwę. Nie powinniśmy także nigdy jeść przy komputerze, gdyż to grozi zalaniem jakiejkolwiek części zestawu komputerowego, która mogła by się zepsuć i w konsekwencji porazić nas prądem.
- Oświetlenie.
Światło słoneczne nie powinno padać wprost na monitor, bo odbite światło jest szkodliwe dla naszych oczu, najlepszym rozwiązaniem jest postawienie monitora na tle okna, lub zasłonić je żaluzjami. Gdy już nie ma słońca powinniśmy zapalić światło i lampkę na biurku, gdyż źle robimy gdy siedzimy tylko przy świetle monitora, bo jest to ogromny kontrast i oczy się bardzo szybko męczą.
Są to najważniejsze zasady użytkowania komputera, jeśli będziemy ich przestrzegać, komputer będzie dla nas samym dobrem.
Zasady Bezpieczeństwa w Sieci.
.
Chroń swoją prywatność!
Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.
Zadbaj o swój wizerunek. Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić dziś lub za jakiś czas.
Mów, jeśli coś jest nie tak!
W sytuacji, kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dzwoniąc pod bezpłatny numer 116 111.
Nie ufaj osobom poznanym w sieci!
Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się z osobami poznanymi w Internecie. O propozycjach spotkania od internetowych znajomych informuj rodziców.
Szanuj innych w sieci!
Pamiętaj, by traktować innych z szacunkiem. Swoje zdanie wyrażaj, nie obrażając nikogo. Nie reaguj agresją na agresję.
Korzystaj z umiarem z Internetu!
Zbyt długie korzystanie z komputera, tabletu czy smartfona może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty ze znajomymi.
Archiwum Aktualności