• Złaz Hufca "Na ratunek Ziemi"

• 21 kwietnia 2023r. odbył się złaz naszego hufca, tym razem w Śmiłowicach. Nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale również dowiedzieliśmy się, w jaki sposób każdy z nas może codziennie dbać o naszą planetę.

• ŚCIEŻKI FIZYCZNO – EKOLOGICZNE

•      Dnia 22 kwietnia 2023 roku odbył się w Toruniu finał 11 edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ścieżki fizyczno – ekologiczne”. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: Ewa Górska i Marysia Nawrocka oraz Ala Nowakowska i Nicola Stasiak.

Patronat nad konkursem sprawuje Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Torunia, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu.

Uczniowie rywalizowali w dwuosobowych drużynach o puchar przechodni Dyrektora Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące w Toruniu oraz o cenne nagrody. Celem konkursu jest propagowanie i poszerzanie wiedzy z zakresu fizyki i ekologii oraz wdrażanie do ekologicznego myślenia i postępowania.

Tegoroczne hasło przewodnie konkursu to: Oszczędzajmy Energię, to jest to!

Nasze uczennice zaprezentowały piękne prace (doświadczenie i reklamę) oraz rozwiązały test z wiedzy fizyczno-ekologicznej. Ostatecznie Ala i Nicola zajęły 5 miejsce, a Ewa i Marysia – 10.

Dziewczyny zrobiły znaczący krok w stronę poszerzania wiedzy i samorozwoju.

Szkolnym opiekunem konkursu była  Agnieszka Biernacka

• „Chemia nie jest taka trudna”

• Alicja Nowakowska uczennica klasy 8a w tym roku szkolnym wzięła udział w konkursie chemicznym „Chemik” organizowanym przez Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku.

Pierwszy etap konkursu odbył się 11 stycznia, z którego  to Alicja przeszła do kolejnego etapu z drugiego miejsca, uzyskując 19 pkt na 20 możliwych do otrzymania.

1 marca odbył się II etap konkursu. Alicja otrzymała tytuł finalistki tego konkursu.

WIELKIE GRATULACJE!

Nauczyciel chemii – Monika Lewandowska

• Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w klasie 4a

Na lekcjach wychowawczych w dniach 3 i 17 kwietnia w klasie 4a realizowany był temat: „Zachowanie, agresja, przemoc. Nie bądź obojętny, Reaguj i pomóż” w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Celem zajęć było zdobycie wiedzy na temat norm zachowań, nabycie umiejętności odróżniania złych zachowań od agresywnych i przemocy, nabycie umiejętności budowania dobrych relacji interpersonalnych, wyrażania swoich uczuć i potrzeb, uwrażliwiania na potrzeby innych, na przejawy złych zachowań i sposobów reagowania na nie. Uświadomienie uczniom konsekwencji swoich różnych zachowań.

Uczniowie pracowali w oparciu o scenariusz zajęć z modyfikacjami wprowadzonymi przez wychowawcę z wykorzystaniem kart pracy. Wyniki działań zostały przedstawione i przedyskutowane na zebraniu z rodzicami.

Wychowawczyni klasy 4a – Monika Lewandowska

Szanowni Państwo!

Drodzy Uczniowie!

Pragniemy poinformować o zmianie terminu obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca z 28 kwietnia 2023 r. na dzień 10 maja 2023 r. Zaistniała zmiana wynika z planowanej w dniach 1-5 maja 2023 r. tygodniowej przerwy w nauce. Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w prezentacjach tanecznych chętnych  solistów  i formacje. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z nauczycielami wychowania fizycznego. Informujemy również, że obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja w naszej szkole odbędą się w dniu 28 kwietnia 2023 r. Tradycyjnie, dzień ten, jest dniem galowym.

Zespół do spraw promocji szkoły

• Obietnica zucha

• 14 kwietnia zuchy złożyły obietnicę i zobowiązały się do przestrzegania prawa zucha.

Cieszy nas ogromnie, że brać harcerska nieustannie się powiększa

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

Czuj czuj czuwaj!

• KONKURS PLASTYCZNY PALMA WIELKANOCNA

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez BROWAR B WE WŁOCŁAWKU na najpiękniej wykonaną palmę wielkanocną. Na konkurs zakwalifikowało się 29 palem . Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30 marca 2023 r. Miło mi poinformować, że:

w kategorii wiekowej 10-12 lat

I miejsce zajął SZYMON MAŃKOWSKI z kl. 5b

III miejsce zajęła LENA JAGODZIŃSKA z kl. 6b

w kategorii wiekowej  13-15 lat

I miejsce zajęła ZUZANNA MAŃKOWSKA z kl. 6b

II miejsce zajął SZYMON MALINOWSKI z kl. 7a

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sylwia Kapuścińska

• OGÓLNOPOLSKI  KONKURS PLASTYCZNY „ ŚLADAMI TWÓRCZOŚCI ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO”
          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „ ŚLADAMI TWÓRCZOŚCI ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO”

• Organizatorem OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU„ ŚLADAMI TWÓRCZOŚCI ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO” była SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 im. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO
            w TOMASZOWIE  MAZOWIECKIM w 120 rocznicę urodzin wybitnego działacza harcerskiego, zasłużonego żołnierza Armii Krajowej i jednego z ideowych przywódców Szarych Szeregów, pedagoga, profesora nauk humanistycznych, znanego pisarza, autora książki – legendy

„KAMIENIE NA SZANIEC”.

Do konkursu przystąpiło czworo uczniów z kl.7b Wiktoria Lewandowska, Piotr Jabłoński, Wojciech Włodarzewski i Kacper Wojciechowski. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej będącej lustracją do fragmentu wybranego utworu autorstwa Aleksandra Kamińskiego.
            W drodze oceny Jury Konkursu laureatami  w kategorii klas VI-VII zostali:

WOJCIECH WŁODARZEWSKI -I miejsce

WIKTORIA LEWANDOWSKA- II miejsce

W dniu 29 marca w SP w Tomaszowie Mazowieckim laureatom  wręczono dyplomy i nagrody.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!