• Biała szkoła

•          Tego roku, po dość długiej przerwie, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 5-dniowym wyjeździe do Białego Dunajca w dniach 22-26 stycznia. Dla wielu z nich była to pierwsza lecz niezapomniana przygoda z nartami. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów nabieraliśmy wprawy, aby móc cieszyć się śnieżnym szaleństwem. Nie obyło się oczywiście bez upadków, ale uparcie brnęliśmy do celu. Po kilku godzinach instruktażu, niezliczonych wywrotkach, wszyscy uczestnicy potrafili zapanować nad nartami, a niektórzy nawet nad snowboardem. Po zejściu ze stoku wszyscy byliśmy z siebie dumni, że udało nam się przetrwać bez obrażeń 😉

W międzyczasie odwiedziliśmy Krupówki, które wyglądały bardzo malowniczo, gdyż spadł piękny, puszysty śnieg. W pensjonacie nie brakowało również zabaw integracyjnych, rozmów, wygłupów, śmiechu… Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się wyjechać ponownie.

Dziękujemy organizatorom, a przede wszystkim naszym opiekunkom p. Sławce, p. Anecie i p. Asi, które dbały o nasze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

• „Baśnie 1001 Nocy”

• 10 stycznia 2024 r. uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl pt.: „Baśnie 1001 Nocy” w wykonaniu aktorów z wrocławskiego Teatru In-Art. Sztuka była bardzo ciekawa, dzieci zobaczyły historie Alladyna, Sindbada Żeglarza, Ali Baby i 40 rozbójników.

Justyna Ziółkowska

• Warsztaty Bożonarodzeniowe

• W dniach 11.12-13.12 klasy pierwsze wraz z wychowawcami brały udział w „Warsztatach Bożonarodzeniowych z LCDK”. W trakcie warsztatów dzieci samodzielnie przygotowały świąteczne bombki, które w czasie świąt ozdobiły ich choinki. Nie zabrakło też pysznej przekąski, jaką był popcorn. Dziękujemy za miło spędzony wspólny czas.

• 11 listopada

• 11 listopada 2023 r. świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający to niezwykłe wydarzenie z 1918 roku.

10 listopada uczniowie z klasy VI a i VI b, przedstawili społeczności szkolnej montaż poetycko - muzyczny pt."Dziś zmartwychwwstałaś, Polsko Odrodzona''. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie klas VI przypomnieli wszystkim trudną drogę Polaków do niepodległości. Można było usłyszeć informacje historyczne przeplatane pięknymi wierszami i pieśniami patriotycznymi. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali występ kolegów, na koniec nagradzając ich gromkimi brawami.

Joanna Wysota

• Konkurs OLIMPUS ZADANIA LOGICZNE

• 5 stycznia 2024 roku uczniowie z klas drugich i trzecich przystąpili do konkursu Olimpus Zadania Logiczne. Dwadzieścia osiem osób zmierzyło się z zadaniami wymagającymi logicznego myślenia. Do każdego pytania w teście podane były cztery odpowiedzi A, B, C, D. Jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być poprawne. Wyniki konkursu będą znane na początku marca. Koordynator szkolny – Justyna Ziółkowska

• Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

• W dniu 5 grudnia 2023 roku odbył się w naszej szkole „Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej”. W turnieju brali udział chłopcy z klas 4 – 6. Głównym organizatorem turnieju był Pan Piotr Zufla reprezentujący amatorską grupę biegową – „Rozbiegani Lubraniec”.

Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajęła klasa 5b, drugie miejsce 5a i trzecie miejsce 6b.

Miejsca na podium uhonorowane zostały pucharami, pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Podczas turnieju panowała iście sportowa atmosfera w duchu fair play.

• MIKOŁAJKI

• Z okazji mikołajek 6 grudnia do naszej szkoły zawitały skrzaty, które w tym roku wyręczyły św. Mikołaja w rozdawaniu cukierków, ufundowanych przez radę rodziców. Św. Mikołaj podobnież ma pojawić się w późniejszym czasie, by wręczyć prezenty grzecznym uczniom. Czekamy z niecierpliwością.