• Dzień Myśli Braterskiej 2024

• W dniu 22 lutego harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego z całej Polski obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Jest to szczególna okazja do wspólnego refleksyjnego przyjrzenia się wartościom, jakimi kieruje się harcerstwo oraz budowania silnych więzi w duchu braterstwa i solidarności.

zień Myśli Braterskiej ma głębokie korzenie w historii harcerstwa. To dzień, który przypomina o ideach zawartych w harcerskim Przyrzeczeniu oraz Prawie Harcerskim, a więc o wzajemnym szacunku, gotowości do służby oraz braterskiej miłości do bliźnich. To także czas na zwrócenie uwagi na znaczenie wspólnoty i jedności w harcerskiej rodzinie.

W ramach obchodów Dnia Myśli Braterskiej harcerze i harcerki organizują różnorodne aktywności, które promują ideę braterstwa oraz solidarności.

Tego roku DMB odbył się w sobotę 24 lutego w Lubrańcu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Akcja MÓJ PRZYJACIEL BROVIAC

• Nasza szkoła włącza się w akcję wsparcia onkologii dziecięcej w Bydgoszczy. Artykuły zbieramy do 8 marca! Z góry dziękujemy za pomoc.

A czym jest sam BROVIAC? Zachęcamy do zapoznania się z informacjami klikając w link PROGRAM BROVIAC

• Warsztaty przyrodnicze

W czasie ferii zimowych 22 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze dla przedszkolaków. Zaprezentowano ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne. Dzieci mogły pozachwycać się efektami różnych reakcji chemicznych i zjawisk fizycznych, a także posłuchać opowieści o chemii i fizyce. Do pokazach przedszkolaki mieli okazję dotknąć sprzętu i szkła laboratoryjnego, pobawić się niektórymi rzeczami oraz poprzymierzać fartuchy i okulary ochronne. Atmosfera była świetna a dzieci wyszły z warsztatów bardzo zadowolone.

Monika Lewandowska

• Harcerskie zimowisko 2024

• Tego roku zimowisko ponownie odbyło się w Choceniu w dniach 12-16.02.2024r. Motywem przewodnim była Narnia i przygody jej bohaterów. Nie było czasu na nudę, gdyż program był wypełniony po brzegi: odbyliśmy zwiad po okolicy, podzieliliśmy się na rody, wymyśliliśmy nazwy, okrzyki i tworzyliśmy plakaty, projektowaliśmy gry planszowe, wzięliśmy udział w świeczkowisku. Poza tym byliśmy na kręglach i w parku trampolin we Włocławku, tworzyliśmy makietę Narnii, oglądaliśmy film "Opowieści z Narnii", po którym odbyła się gra z kodami QR. Nie ominęła nas również mini Eurowizja. Druhny prowadziły z nami zajęcia kulinarne - przygotowaliśmy mega słodkie i pyszne deserki, gofry, galaretki... A co najważniejsze zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Mieliśmy okazję do zdobycia wielu sprawności, które motywowały do działania :) Teraz czekamy na letni obóz harcerski :)

• Zabawa choinkowa

• 18 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Licznie przybyli uczniowie bawili się w przepięknie udekorowanej hali i przy dźwiękach muzyki, za którą odpowiedzialny był didżej. Na dzieci czekały liczne niespodzianki, ufundowane przez radę rodziców. Był i słodki poczęstunek i świecące opaski, jednak największym zaskoczeniem był zielony Grinch i skrzat, którzy niezmordowanie bawili się wspólnie z dziećmi. Zawitał również Św. Mikołaj z upominkiem dla każdego ucznia naszej szkoły.
            Zabawa trwała do późnych godzin, a uczniowie dopytują już o następne wspólne dyskoteki.

• WOŚP

• 28 stycznia samorząd uczniowski włączył się akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
            10 wolontariuszy z naszej szkoły: Julia Wojtasik, Nina Krajewska, Patrycja Kalinowska, Lena Jagodzińska, Szymon Kapeliński, Lena Karolczak, Matylda Lewandowska, Wiktoria Niewiadomska, Anna Podczarska, Amelia Szymańska kwestowało na ulicach Lubrańca w godzinach 7.30- 20.00.
            Tym razem zbieraliśmy fundusze na leczenie płuc po pandemii. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy pokaźną kwotę. Ale przede wszystkim liczy się chęć pomocy i zaangażowanie we wspólny cel. A młodzi wolontariusze już teraz chcą się zapisywać na przyszły rok, by znowu w ten wyjątkowy dzień stać się jedną wielką WOŚP- ową rodziną.
            DZIĘKUJĘ BARDZO w imieniu swoim i lubranieckiego sztabu.

Opiekun su

• Ślubowanie klas pierwszych

• 8 grudnia 2023 roku miało miejsce uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia naszej szkoły. Uroczystość odbyła się w LCDK w Lubrańcu. Dla sześćdziesięciorga uczniów klas pierwszych był to ogromnie ważny dzień. Oficajalnie ślubowali być wzorowymi uczniami i uczennicami, zachowywać się dobrze w szkole i poza nią, dbać o dobre imię naszej szkoły. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Uczniowie otrzymali liczne prezenty i słodkie niespodzianki za co bardzo dziękujemy zaproszonym gościom. Dzieci zadowolone i szczęśliwe wróciły do szkoły na słodki poczęstunek. Następnie delegacje klas złożyły kwiaty w kąciku patrona Aleksandra Kamińskiego. Nad organizacją uroczystości czuwały panie wychowawczynie: Lidia Gąsiorowska, Justyna Ziółkowska,Marta Spychalska natomiast oprawą muzyczną zajął się pan Paweł Koprowski. Pierwszoklasistom życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej edukacji.