• Obóz 2023

•      Tegoroczna przygoda rozpoczęła się 28 lipca i trwała do 7 sierpnia 2023r. Tym razem czas spędziliśmy w Harcerskiej Bazie Obozowej w Gaju koło Łąkorza.

W tym roku aż dwudziestu zuchów i harcerzy z naszego środowiska wzięło udział w Harcerskiej Akcji Letniej. Działo się tak wiele, że nie sposób wymienić wszystko. Czas upływał na zabawie, zadaniach, warsztatach, służbie… Przenieśliśmy się do indiańskiej wioski, gdzie nadano nam indiańskie imiona, odbyliśmy kilka wędrówek, wykonaliśmy skrzynie skarbów, sprawdzaliśmy się w roli krawców, tworzyliśmy liście makramowe, Obozowa Eurowizja, budowa zamków z piasku, bitwa na wodne balony… Gry terenowe i detektywistyczne dostarczały wielu emocji, radości, a przede wszystkim uśmiechu.
                      Uczestnicy zdobyli wiele tropów, sprawności zuchowych i harcerskich, które dumnie mogli przyszyć na mundur. Należy dodać, że musieliśmy mieć wiele sił i energii na działania, ale dzięki super kucharkom i ich smacznym domowym potrawom udało się to osiągnąć i dojść do celu.
                     Wszystko minęło w mgnieniu oka, z radością, ale i smutkiem żegnaliśmy się z obozowiczami mając nadzieję, że spotkamy się za rok. Zarówno kadra, jak i wychowawcy robili wszystko, aby te chwile były niezapomniane.

Nasz Hufiec ZHP Powiatu Włocławskiego po raz kolejny udowodnił, że można bawić się świetnie bez telefonów, bez social mediów i wielu innych rzeczy, które towarzyszą nam na co dzień!

Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ!

Dh Asia i Aneta

• FOTOGRAF