• 3 czerwca- Światowy Dzień Roweru

Rower to niewątpliwie najbardziej uniwersalny środek transportu. Jest łatwy w obsłudze i tani w eksploatacji. W zatłoczonych miastach pozwala poruszać się szybciej niż samochodem, czy też komunikacją miejską.

Korzyści wynikających z poruszania się rowerem jest jednak znacznie więcej. Kluczowa okazuje się poprawa kondycji i stanu naszego zdrowia. Podczas jazdy rowerem zwiększa się pojemność naszych płuc,  wpłynie to na  podniesienie wysycenia krwi tlenem. Zwiększy się również pojemność wyrzutowa serca i jego objętość, efektem czego będzie obniżenie tętna spoczynkowego. Jazda rowerem  spowoduje  podniesienie  poziomu endorfin- hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie. Pedałując na rowerze spalimy nadprogramową ilość tkanki tłuszczowej i wymodelujemy sylwetkę. Wszystko to sprawi, że nasz organizm stanie się bardziej wydajny, a my poczujemy się zdrowsi i pełni energii.

Dodatkowym atutem jazdy na rowerze jest nasze proekologiczne zachowanie i możliwość bliskiego obcowania z naturą.

Zachęcamy Was wszystkich, wyciągnijcie swoje jednoślady z piwnic i garaży, sprawdźcie ich stan techniczny i ruszajcie w drogę. Nie zapominajcie jednak, że  stajecie się wówczas uczestnikami ruchu drogowego i musicie podporządkować się obowiązującym przepisom.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego